ZIELARZ FITOTERAPEUTA - KOD ZAWODU 323012
KURS ZAWODOWY ZIELARZ - FITOTERAPEUTA
TERAZ W WARSZAWIE - 13.09.2019 -27.09.2020 - 290 GODZIN !!!
.
PLAN SZKOLEŃ, WARSZTATÓW, ZJAZDÓW ZIELARSKICH 2019
WARSZTATY, SZKOLENIA, TARGI       
KURS ZAWODOWY ZIELARZ FITOTERAPEUTA

Antywirus ziołowy!

Jesień to dla wielu z nas okres przeziębień i infekcji wirusowych. Zakażenie odbywa się drogą kropelkową. Chorobie sprzyja załamanie układu odpornościowego, przechłodzenie organizmu i depresja jesienna oraz zimowa, a ponadto stres.

W zwalczaniu przeziębienia i infekcji wirusowej pomoc niosą nam zioła.

Olejek melisowy, olejek herbaciany, olejek cedrowy, olejek cyprysowy i olejek pichtowy hamują rozwój wirusów i bakterii. Najskuteczniejsze z nich to olejki melisowy i cedrowy, a ich działanie antywirusowe zostało udowodnione badaniami. Olejki te można zastosować do masażu stóp i pleców, a także do inhalacji.
W przypadku przeziębienia pomocna jest też nalewka z propolisu, którą można przyjmować 3 razy dziennie. Badania wykazały, że zawarte w propolisie  związki aktywne mają zdolność do modyfikowania i regulowania układu immunologicznego, a także posiadają antybakteryjne oraz antywirusowe właściwości.
Doskonałym środkiem antywirusowym i antybakteryjnym jest bez czarny, zarówno sok z owoców jak i napar z kwiatów bzu. Przynosi ulgę w przypadku gorączki, kataru, oraz kaszlu.

Do ziół, które łagodzą objawy przeziębiania i grypy należy kora wierzby. Związki salicylowe i flawonoidy w niej zawarte działają przeciwzapalnie, przeciwbólowo, napotnie, przeciwgorączkowo i przez to przeciwreumatycznie i przeciwartretycznie. Odwar z kory można stosować kilka razy dziennie w przypadku przeziębień.

Autor:
Marta Krynicka Orzech Zielarnia24.pl