Aktualności

KURS ZAWODOWY ZIELARZ FITOTERAPEUTA W WARSZAWIE
KOD ZAWODU 323009, TERMIN 17.09.2021 - 05.11.2022 - 320 GODZIN
NATUROPATA - KURS ZAWODOWY, KOD ZAWODU 323009
KURS NATUROTERAPII W WARSZAWIE, 3.09.2021 - 03.2023 - 18 ZJAZDÓW

Ziołowe sposoby na „zimne nóżki”

Zimne dłonie i stopy to częsta o tej porze roku dolegliwość. Aby temu zaradzić proponujemy kilka ziołowych sposobów:
Kąpiele w soli borowinowej
Borowina czyli torf leczniczy stosowana jest od dawna w leczeniu ze względu na swoje niezastąpione właściwości. Okłady i kąpiele w borowinie dają efekt silnego, głębokiego i równomiernego podgrzania części ciała poddanych zabiegowi (42–45 °C). Ponadto zawarte w borowinie kwasy organiczne i sole nadają jej właściwości przeciwzapalne, ściągające, bakteriostatyczne i bakteriobójcze.
Warto też wspomóc krążenie herbatkami ziołowymi.
Szczególnie doceniana zimą, przez osoby cierpiące z powodu marznących dłoni i stóp, jest herbatka miłorzębowa, która poprawia ukrwienie mózgu i mięśni szkieletowych, oraz zwiększa wydolność fizyczną i psychiczną.
Doskonałym wsparciem dla osób z problemami krążeniowymi  są wyciągi i napary z kwiatów oraz pączków kasztanowca. Stanowią one bogactwo flawonoidów w tym rutyny, dzięki czemu uszczelniają i wzmacniają naczynia krwionośne, poprawiają krążenie mózgowe, obwodowe i wieńcowe, oraz hamują rozwój miażdżycy.
Żele i balsamy do masażu zawierające borowinę lub kasztanowiec mogą przynieść ulgę zmarzniętym stopom w  okresie zimowym.

Autor:
Marta Krynicka Orzech Zielarnia24.pl